Виділення земельної ділянки

Навіщо оформлювати землю під багатоквартирним будинком?

1) Для органів місцевого самоврядування оформлення прав на землю означає формування земельних ділянок як об’єктів оподаткування та визначення платників податку (зауважимо, власники квартир не є платниками земельного податку).

2) Якщо йдеться про нове будівництво, наявність оформленого права на землю є обов’язковою умовою для початку будівельних робіт.

3) Для співвласників будинку оформлення прав на землю — це спосіб відгородитися (інколи буквально — шляхом установлення паркана) як від формальних зазіхань на свою територію (відведення ділянок іншим особам), так і фактичного її використання “чужими” (встановлення тимчасових споруд, паркування транспортних засобів тощо).

4) Згідно із законодавством України, до будівельних робіт належить не лише нове будівництво, але й капітальний ремонт, реставрація, реконструкція. І якщо остання проводиться зі зміною зовнішніх геометричних розмірів фундаменту в плані, то для цього також потрібно мати оформлене право на земельну ділянку. Потреба в цьому виникає, зокрема, при намірі пристосувати приміщення на першому, другому чи цокольному поверхах для підприємницької діяльності. Звичайною умовою в цьому випадку є влаштування окремої вхідної групи, що, як правило, й означає зміну зовнішніх геометричних розмірів. І якщо згадати кількість магазинів, відділень банків, перукарень, аптек й інших комерційних об’єктів у багатоквартирних жилих будинках, проблема є досить актуальною.

Етапи отримання земельної ділянки:

  • Ініціювання
  • Отримання дозволу
  • Розробка проекту
  • Погодження проекту
  • Реєстрація земельної ділянки
  • Затвердження проекту
  • Реєстрація права на земельну ділянку

Наші юристи, допоможуть Вам стосовно усіх цих питань на всіх етапах отримання земельної ділянки: нададуть Вам консультацію, допоможуть із збиранням, створенням, надсиланням всіх необхідних документів, будуть представляти Ваші інтереси в державних органах.

Замовити дзвінок
Задати питання online